آخرین اخبار

بیانیه نمایندگان منتخب شهرستان اصفهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لَا یَبْلُغُ مِدْحَتَهُ الْقَائِلُونَ وَ لَا یُحْصِی نَعْمَاءَهُ الْعَادُّونَ وَ لَا یُؤَدِّی حَقَّهُ الْمُجْتَهِدُونَ الَّذِی لَا یُدْرِکُهُ بُعْدُ الْهِمَمِ وَ لَا یَنَالُهُ غَوْصُ الْفِطَنِ الَّذِی لَیْسَ لِصِفَتِهِ حَدٌّ مَحْدُودٌ وَ لَا نَعْتٌ مَوْجُودٌ وَ لَا وَقْتٌ مَعْدُودٌ… حمد باد خداوندى را که سخنوران در ثنایش فرو مانند و […]

اشتراک گذاری
۱۳ اسفند ۱۳۹۸
کد مطلب : 1779

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لَا یَبْلُغُ مِدْحَتَهُ الْقَائِلُونَ وَ لَا یُحْصِی نَعْمَاءَهُ الْعَادُّونَ وَ لَا یُؤَدِّی حَقَّهُ الْمُجْتَهِدُونَ الَّذِی لَا یُدْرِکُهُ بُعْدُ الْهِمَمِ وَ لَا یَنَالُهُ غَوْصُ الْفِطَنِ الَّذِی لَیْسَ لِصِفَتِهِ حَدٌّ مَحْدُودٌ وَ لَا نَعْتٌ مَوْجُودٌ وَ لَا وَقْتٌ مَعْدُودٌ…

حمد باد خداوندى را که سخنوران در ثنایش فرو مانند و شمارندگان از شمارش نعمت‌هایش عاجز آیند و کوشندگان هر چه کوشند، حق نعمتش را آن‌سان که شایسته اوست، ادا کردن نتوانند.

خداوندى، که اندیشه‌های دور پرواز او را درک نکنند و زیرکان تیزهوش، به عمق جلال و جبروت او نرسند. خداوندى که فراخناى صفاتش را نه حدّى است و نه نهایتى و وصف جلال و جمال او را سخنى درخور نتوان یافت، که در زمان نگنجد و مدت نپذیرد… (نهج‌البلاغه؛ فرازی از بخش اول: حمد و ستایش خدا)

و سلام و درود بر محمّد و خاندان پاک او، طاهران معصوم و هم آنانکه وجودمان وامدار وجودشان است.

در ادامه این بیانیه آمده است: بدون شک جایگاه و منزلت انتخابات رفیع و جلیل و شاخص است. اتفاقی برآمده از خواست و شناخت مردم که به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی یک جهاد عمومی و نعمت و امتحان الهی است که اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت بخش در برابر توطئه‌ها و زمینه‌ساز ایران قوی خواهد بود.

درود بر مردان و زنان جبهه همدلی و اتحاد؛ درود بر آنان که با وجود پرمهرشان صندوق‌های رأی را جبهه نبرد با همه بدخواهانی کردند که نه تنها ایران اسلامی که حتی تاب دیدن مردمان سخت‌کوش و مجاهدش را ندارند و از هیچ تهدید علنی و هیچ تحدید عداوتی علیه این خوبان سرزمین پارسی فروگذار نیستند.

اما از آنجایی که تجلیل از مخلوق سپاس از خالق است باید گل‌بوته‌های سپاس را تقدیم کنیم به آنان که در کمال سعه‌صدر، با شناخت و همدلی و وحدت و با حسن خلق و اراده ملی از هیچ کمکی برای ماندنی کردن حماسه 2 اسفند فروگذار نکردند و رساله اعتبار خدمت به مردم شهرستان اصفهان را با تلاششان وزین و خواندنی نگاشتند. به پاس این همدلی و همراهی ما برگزیدگان رأی و اعتماد شما در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان بر خود فرض می‌دانیم به پاس احترام و قدردانی و تعهد و میثاق موارد ذیل را به استحضار برسانیم:

1-  مَردم و مَردم و مَردم

پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «الْخَلْقُ عِیَالُ اللَّهِ فَأَحَبُّ الْخَلْقِ عَلَی اللَّهِ مَنْ أَدْخَلَ عَلَی أَهْلِ بَیْتِ مُؤْمِنٍ سُرُوراً» مردم عائله خداوندند. محبوب‌ترین مخلوقات نزد خدا کسی است که سودش به عائله خدا برسد و خانواده‌ای را خوشحال کند.»

ما نمایندگان مردم خداجو و مؤمن و دوست داشتنی شهرستان اصفهان هستیم شهرستانی که خشت خشتش بوی دغدغه و تعهد می‌دهد، کوچه کوچه‌اش خاطره تشییع شهدا را در ذهن دارد، آسمانش بارها افتخارات ملی و بین‌المللی زنان و مردان و جوانانش را دیده و بر خود بالیده است، در بازارهای این دیار اقتصاد مقاومتی و تکیه بر دانش ایرانی با بهره از دانش جهانی هویداست، در لایه‌لایه طبقات فکری و سنی و اعتقادی‌اش فکر دانش محور و دانش تعهد گرا به سمت اهداف متعالی و الهی جاری است و آینده‌اش نوید روزهای طلایی اصفهان را می دهد.

اصفهان نماد با ظرافت ساختن و هنری آفریدن است ظرافت تولد اتفاقی بزرگ و با شکوه از جنس حماسه حضور مردمان که لایق بی‌وقفه‌ترین و شبانه‌روزی‌ترین خدمت‌ها هستند.

همه شواهد و قرائن بر این حقیقت زیبا گواهی می‌دهد که باید در برابر این مردم ‌دوست داشتنی تعظیم کرد و میدان خدمت صادقانه را به افتخارشان درنوردید و  پایین برگه‌های رأی تک‌تکشان امضا کرد و تعهد داد که این شهرستان دوست داشتنی باید محفلی برای رشد و ارتقا و امید و لبخند و کاهش آلام ناشی از بی‌تدبیری‌های خواسته و ناخواسته‌ای باشد که به همه شهروندان و روستائیانش تحمیل شده است.

باید خروش زاینده رودش ، هلهله جوی‌هایش، صدای دلنشین داس کشاورزش، دانش مهندسش، دانش‌پذیری دانش آموزش، آواز دلبرانه نشست و برخواست قلم و میخ و چکش برای آفرینش آثار هنری‌اش، اذان مساجدش، توسعه کارخانجات و اقتصاد و بازرگانی‌اش، رونق بازارش، فعالیت پرنشاط رسانه‌هایش، جریان مداوم گردشگری‌اش، آرامش خانواده‌هایش، به روز رسانی دانش فنی کارگاه‌ها و کارخانه‌هایش، صدای هیاهوی ورزش دوستانش، افتخارآفرینی قهرمانانش، عظمت توسعه‌های فنی‌اش، امنیت کوچه و بازارش، هویت دینی و اسلامی و علمی و تحقیقی دانشگاه‌هایش، تلاش علمی و معرفتی فرهنگسراها و کانون‌های فرهنگی و مساجدش و در یک کلمه نوآوری و جوان‌گرایی و آرمان‌خواهی و تحول خواهی مردمانش شدنی‌ترین و در دسترس‌ترین و زیباترین اتفاق هر روزش باشد…حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت/ آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت

2-  عطر شهادت و شمیم مجاهدت:

در بخش دیگری از این بیانیه ذکر شده است: و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون / مرده نپندارید کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند، بلکه زنده‌اند و نزد خدای خود روزی می‌برند. سوره آل عمران، آیه 169

حکایت لاله‌های به خون نشسته روایت ده‌ها سال پایمردی پایمردانی است که صفحه به صفحه صفحات شریف این انقلاب را با مهر جانبازی به زیور شهادت آراستند. ققنوس صفتانی که 25 آبان روز حماسه ایثار اصفهان را آفریدند و جان عزیزشان را هدیه کردند تا سهی سرو وطن پایا و مانا بماند تا همیشه. تکریم و پاسداشت همه جرعه نوشان حوض کوثر و مقام گیرندگان قاب قوسین که 23هزار مدال خورشید بر سینه دارند نه وظیفه که اصول و مشی اقدام و عمل منتخبان مردم اصفهان را شامل می‌شود.

جوشش خون سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و همه یاران اصفهانی‌اش همچون شهید حاج حسین خرازی و حاج احمد کاظمی دل‌های همه را در مسیر یکپارچگی عمل‌گرا به سمت خدمت موثر و اقدام در مسیر حق قرار داده تا بهارستان را تجلی بوستان کار و تلاش نماییم…ان شاالله در این مسیر دعای خیر خانواده معزز شاهد و ایثارگر پشتوانه راهمان و همدلی با همه آنانی که امروز شهید زنده این مرز و بوم هستند کمک حال ما خواهد بود تا از آن‌ها جهاد مخلصانه و حرکت جهادی را مشق کنیم و راه را برای رسیدن به اهداف متعالی در دسترس نماییم.

3-  هدایت عالمان:

در ادامه بیان شده است: این‌جانبان به حکم قدرشناسی بر خود واجب می‌دانیم ؛ نامه را در تکریم عالمانی به تحریر آوریم که هویت بان وحدت این دیار و پرچم‌دار همت احرار این شهرستان عالم دوست بودند و با تدبیر مسیر و تقریر فراز و فرودِ راه، گام بلندی به سمت جامعیت اقدام و عمل برای حمایت وحدت و هدایت قلوب برداشتند تا انتخابات به آیین همدلی و آذین دل‌ها به نور آیه  واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرّقوا بدل گردد تا حرف‌ها به گوش دل‌ها برسد.

4-  اخلاق رقابت

الگوی حرکت سیاسی با رویکرد اخلاق مدارانه به جد در دستور کار کلیه کاندیداهای مجمع نیروهای انقلاب اسلامی استان اصفهان بود، منشور اخلاقی تدوین شد تا همه آن را به بیان واضح به کنش‌های عملی و برنامه‌های عملیاتی تعریف کنند تا از رقابت تعریف شده در جغرافیای سیاسی اسلامی ایرانی هویت گرفته  و ترجمانی عینی و ملموس از کارکردهای معنوی و آن‌سان دوستانه اصفهانیان در ادوار تاریخ هم باشد. رقابت در عین احترام به رقبا که علی الاصول خشونت شئامت است و مدارا میمنت به تعبیر و تاکید پیامبر مهربانی: الخرق شؤم و الرّفق یمن.

…این رویه در جغرافیای داخلی و مردمان عزیزمان و همه آزادیخواهان جهان تعریف یافته ولی در مقابل بدخواهان و مستکبران ترجمان عملی اش متفاوت است لذا حیطه نگرشی‌مان به درون و بیرون جغرافیای مکتب ایرانی اسلامی و مقابله با دشمنان می‌شود همین آیت وحی: اشدا علی الکفار رحما بینهم .

5-  متعهدیم به عهدمان با شما

و اوفوا بالعهد ان العهد کان مسئولا؛ و به عهد خود وفا کند زیرا عهد مورد مسئولیت است. (اسراء/ 34)

در بیان عظمت این مردم کلام قاصر است ولی تلاش شبانه‌روزی و خدمت بی‌منت و جیره‌ای هرچند خُرد اما سرشار از ارادت به مردم مصفای دیار نصف جهان خواهد بود تا همتی را روانه میدان تعاملات بهارستان کنیم تا همه آن قولی که از ما خواندید و روایت شد به سان برگه حضور و غیاب در دفتر تاییدتان یکی‌یکی خط تائید بخورد. 4 سال که سهل حتی برای روز و ساعت و ثانیه‌اش با شما عهد و پیمان خدمت می‌بندیم و گزارش‌های منظم و رصدهای دقیق‌تر از آن برای دریافت صدا و کلام و خواسته شمارا در قالبی مدون و علمی و ساختارمند متعهد می‌شویم.

6-  وحدت رمز موفقیت

در بخش دیگری ذکر شده است: وَأَطیعُوا اللَّهَ وَرَسولَهُ وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَتَذهَبَ ریحُکُم ۖ وَاصبِروا ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصّابِرینَ / و (فرمان) خدا و پیامبرش را اطاعت نمایید! و نزاع (و کشمکش) نکنید، تا سست نشوید، و قدرت (و شوکت) شما از میان نرود! و صبر و استقامت کنید که خداوند با استقامت کنندگان است! الأنفال آیه 46

وحدت را بیت‌ الغزل اندیشه‌ها و سیره حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری می‌دانیم زیرا آنچه نظام اسلامی را پویا و پایا داشته اتحاد و همدلی است. با گذشت ساعات پس از کارزار انتخابات باز هم معتقدیم تفرق و چندگانگی و حرکت‌های وحدت شکن آب را به آسیاب دشمن می‌ریزد و به همان اندازه که بر وحدت تاکید داریم به همان اندازه دست همه رقبای دیروز و دوستان امروز را برای اعتلای وطن به گرمی می‌فشاریم. معتقدیم مسیر اتفاقات انتخابات اخیر که در روزهای پایانی بعضاً  به سمت تعرض به زمینه‌های اخلاق حرفه‌ای تبلیغات کاندیداها تنه می‌زد موضوعی است که در کنار رعایت شئون وحدت باید مورد بررسی و تحلیل و واکاوی قرار گیرد تا زمینه‌های بروز چنین خدشه‌ای منجر به تلخی کام شهروندان جغرافیای حوزه رأی‌گیری شهرستان نشود و این وحدت و انسجام دامنش آلوده به تحرکات تعرضات ادراکی و شناختی نگردد.

لازم است از همه عزیزانی که با وحدت و دغدغه مندی حول محور جریان انقلابی حرکت کردند؛ بزرگوارانی که با ایثار و انصراف به نفع مجمع نیروهای انقلاب (و در ادامه همراهی منسجم با تشکل‌های وحدت آفرین) راه را بر برخی اقدامات زمینه‌ای بستند و زمینه‌ساز پیروزی قاطع جریان انقلابی گردیدند تشکر می‌کنیم و قطعاً از رهنمودهای ارزشمند و برنامه‌های دقیقان برای مسیر چهارساله بهره خواهیم برد.

7-  درس بزرگ دوره یازدهم

نتایج این انتخابات مؤید آن است که انتخابات دوره یازدهم مجلس با رأی قاطع به جریان انقلابی در اکثریت حوزه‌ها انتخاب مشی جهادی و اقدام عملیاتی و دور از شعار برای تحقق همه پتانسیل‌های عظیم ایران اسلامی است.

معتقدیم با پویش نجات می‌توان برای ناتوانی، سستی و کم‌کاری در کشور برنامه موثر پیاده کرد و آثار این موضوع شامل به هم ریختگی و بعضاً نابسامانی امور کشور را به سمت سامان و آرامش برد تا مردم حوزه انتخابی اصفهان نیز از این انسجام و آرامش بهره ببرند.

معتقدیم  سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بنا بر مطالعات دقیق میدانی و علمی و پژوهشی و عارضه‌سنجی‌های دقیق همچنان تنها راه برون‌رفت از شرایط بد اقتصادی موجود می‌باشد و در این مسیر گام‌های وحدت بخشی شانه به شانه همه دغدغه مندان مجلس یازدهم خواهیم برداشت.

و اما امروزه روز کشور عزیزمان به نفسی تازه برآمده از تحول خواهی و جوان‌گرایی مبتنی بر آرمان‌خواهی نیاز دارد تا مدیرانی پیر، خسته و نشسته از طریق خواست قوه مقننه به برخواست و خیزش برای خدمت مأمور گردند.

8-  سپاس و امتنان

ضروری است بار دیگر بر نقش‌آفرینی موثر مجمع نیروهای انقلابی اسلامی در تحقق این اتفاق بزرگ و وحدت آفرین تاکید کنیم و بر تداوم هماهنگی‌ها و برنامه ریزی‌ها با این مجموعه که عصاره همه تشکل‌ها و مجموعه‌های انقلاب اسلامی می‌باشند تاکید می‌ورزیم. همچنین از ستاد مرکزی ائتلاف مجمع نیروهای انقلاب و همه دست‌اندرکاران فکری و راهبری و عملیاتی و لجستیکی که بی‌منت و با انگیزه در این مسیر همراهمان بودند تشکر می‌نماییم.

مراتب سپاس خود را به  روحانیت معزز خصوصاً حضرت آیت‌الله مهدوی که در همه زمینه‌ها و عرصه‌ها همراه و نورافشان مسیر بودند و حجج اسلام بهشتی نژاد و سالک و برادر بزرگوارمان دکتر فولادگر که خالصانه در این مسیر از رهنمودهای وحدت آفرین ایشان بهره‌مند شدیم تقدیم می‌نماییم.

بر خود فرض می‌دانیم مراتب سپاس و امتنان خود را تقدیم راهبران فکری و اجتماعی جامعه از جمله اصحاب محترم رسانه، صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، نشریات مکتوب و فعالان شبکه‌های اجتماعی، همه تلاشگران در مجموعه‌های فرهنگی و هنری و تبلیغی و اجتماعی و دینی، احزاب و تشکل‌ها نماییم.

امید داریم و بر تحقق این امید، ابرام داریم که با  استعانت از ذات لایزال الهی و در سایه توجهات حضرت بقیه الله الاعظم مهدی موعود (عج) با پیروی از رهبری‌های حکیمانه رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت  آیه الله العظمی امام خامنه‌ای ( مدظله‌العالی ) و با نگرش شما مردمان و اندیشه ورزان و جوانان و زنان و مردان و کودکان عزیز این بوم، چرخ تعالی اثماری از بوستانِ پر طراوتِ تجاربِ اندوخته شما قهرمانان عرصه تلاش و وحدت بر می‌چیند و آثاری ماندگار برای کنونیان و آتیان به یادگار می‌گذارد.

والعاقبه للمتقین

دکتر امیرحسین بانکی/ دکتر زهرا شیخی/ دکتر مهدی طغیانی/دکتر عباس مقتدایی/حجت الاسلام حسین میرزایی

انتهای پیام/ 168/ ع

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *