آخرین اخبار

طغیانی: اراضی دهکده المپیک آخرین امید توسعه ورزش اصفهان است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت مشارکت مردم در ایجاد شهرک ورزشی اصفهان را تسهیل کند، گفت: اراضی دهکده المپیک آخرین امید توسعه ورزش اصفهان است.
اشتراک گذاری
۱۸ تیر ۱۴۰۳
منبع : تسنیم
کد مطلب : 3824

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اراضی 1100 هکتاری دهکده المپیک با کاربری ورزشی ثبت شده و مصوبه دارد که بخشی تحت تملک دولت و بخش دیگر در اختیار مردم است. دولت باید ظرفیت ایجاد شهرک ورزشی توسط بخش خصوصی و مردم را فراهم کند. در این زمینه لازم است کاربری تعریف شود تا ارائه خدمات ورزشی (برگزاری اردو و …) در این اراضی تعریف شود.

وی ادامه داد: بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی مانند تکواندو و کشتی مایلند تا در صورت اعطای زمین در این اراضی خانه‌های تخصصی خود را در اصفهان احداث کنند. در اراضی مذکور می‌توان انواع خدمات ورزشی را ارائه و تمامی رشته‌های ورزشی را در این مکان دور هم جمع کرد تا ورزش استان از پراکندگی خارج شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استانداری نیز در این خصوص شورای سیاستگذاری ورزشگاه بزرگ را چندین مرتبه برگزار کرده اما تاکنون خروجی این جلسات به شورای برنامه ریزی استان نرسیده است.

وی افزود: مسئولان استانی معتقدند که در ابتدا باید برای زمین‌های ورزشگاه بزرگ مشاور تعیین شود تا روی این پروژه مطالعه تخصصی صورت گیرد، زیرا اتوبوس رانی و … در این زمین‌ها فعالیت می‌کنند که نیازمند تعیین تکلیف هستند.

طغیانی تصریح کرد: برخی از ساختمان‌های دولتی که در این اراضی وجود دارند در حال اقدامات توسعه‌ای هستند در صورتی که توسعه این ساختمان‌ها در حریم شهرها خلاف قانون است و باید از این اقدام جلوگیری شود. برخی دیگر در این اراضی در حال صدور مجوزات کارگاهی هستند. طرح این اراضی باید قطعی شود و مدیریت استان باید برای این زمین‌ها تصمیم گیری کند.

وی گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود بخش خصوصی باید در این اراضی سرمایه گذاری کند. دولت باید کاربری ورزشی تعریف و حتی برای دیگر کاربری‌ها در 1100 هکتار امتیازی تعریف کند و تملک را بر عهده بخش خصوصی بگذارد تا تغییر کاربری در این اراضی برای مردم تسهیل شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین دولت باید طرح ایجاد شهرک ورزشی بخش خصوصی را فقط با تعریف کاربری تدوین کند و ساخت شهرک و سرمایه‌گذاری را به عهده مردم و بخش خصوصی بگذارد تا اینگونه در راستای شعار سال نیز حرکت کرده باشیم.

وی افزود: این 1100 هکتار آخرین امید توسعه ورزش اصفهان در پیرامون شهر است و هیچ کجای شهر اصفهان همچین ظرفیتی برای توسعه ورزش اصفهان ندارد و همین اقدام نیز به سالها تلاش نیاز دارد. اولویت اداره کل ورزش و جوانان در این راه باید بسترسازی باشد.

طغیانی خاطرنشان کرد: بنابراین لازم است تا یک مجموعه 1100 هکتار زمین را بررسی و بانک اطلاعاتی از قبیل مالک و … را شناسایی و ایجاد هتل، زمین‌های ورزشی و … را در این اراضی جانمایی کند تا بخش خصوصی هنگام سرمایه‌گذاری بداند که زمینی که قرار است در آن هتل ساخته شود تحت تملک چه کسی است، این اقدام موجب می‌شود که خریداری زمین مربوطه توسط بخش خصوصی تسهیل شود.

وی بیان کرد: مسئولان نیز باید مشارکت مردم در ایجاد شهرک ورزشی اصفهان را تسهیل کنند که این مهم وظیفه اصلی دولت در ساخت این شهرک است. با توجه به اینکه این اراضی روی پهنه فرونشست قرار دارد، بهترین نوع بارگذاری در این اراضی از نوع سبک و ورزشی است. در مجموع به این اراضی خوش بین هستم اما تحقق ساخت شهرک ورزشی نیاز به طرح جامع کارشناسی شده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *