آخرین اخبار

طغیانی: با کاهش ۵ درصدی مالیات تولید ۲۵ همت به تولید کمک مالی می‌شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش پنج درصدی مالیات بر تولید معادل ۲۵همت از بار تولید کم می‌کند، گفت: برآورد این است که با کاهش ۵ درصدی مالیات بر تولید ۲۵ همت از درآمد دولت کم می‌شود.
اشتراک گذاری
۰۸ خرداد ۱۴۰۳
کد مطلب : 3781

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مورد کاهش مالیات بر تولید، اظهار کرد: در شرایط فعلی هر چه بار تولید را کم کنیم موثر است. مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۳قصد داشت که مالیات بر واحدهای تولیدی را کاهش دهد که دولت مخالفت کرد. الان خود دولت در قالب جداول این موضوع یعنی کاهش مالیات بر واحدهای تولیدی را آورده است و چون ما نمی‌توانستیم در قالب جداول حکم را تغییر دهیم لذا در اصلاحیه آن را آوردیم.

وی اظهار کرد: برآورد این است که با کاهش ۵ درصدی مالیات بر تولید ۲۵ همت از درآمد دولت کم می شود ولی معادل ۲۵ همت از بار تولید برداشته می‌شود و پولی که باید به تولید کننده به‌صورت وام می‌دادیم که به سرمایه در گردش آن کمک کنیم از این طریق می‌دهیم و می‌گوییم این درصد که مالیات است را پرداخت نکنید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: مالیات بر عایدی سرمایه نیز با هدف کمک به تولید مصوب شد یعنی مالیات بر فعالیت‌های غیر مولد. در واقع از کارهای غیر مولد مالیات می‌گیرید. الان شما وارد خرید و فروش دلار و طلا که می‌شوید نه مالیات می‌دهید و نه پروانه می‌گیرید و اگر نیرو داشته باشید هم نمی‌خواهید سهم تامین اجتماعی را بدهید هر چه در بیاورید سود خالص است. در واقع تا این حوزه درآمد زا وجود دارد کسی به سمت تولید نمی رود. کسی ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیارد داشته باشد سمت تولید نمی‌رود چراکه اگر به سمت تولید برود باید این را هزینه کند.

طغیانی خاطرنشان کرد: اگر این حوزه دلالی و سفته بازی مشمول مالیات شود قطعا هزینه خواهد داشت و سرمایه گذار با دو دوتا چهارتایی که می‌کند ترجیح‌ می‌دهد سرمایه‌اش را در بخش تولید سرمایه گذاری کند تا در بخشی ببرد که مالیات سنگین بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *