آخرین اخبار
دکتر طغیانی در جلسه با وزیر راه و شهرسازی:

اصفهان طاقت بارگذاری جمعیت ندارد / تا زمانی که آب تامین نشود، ساخت مسکن توجیهی ندارد

مهدی طغیانی در جلسه شورای مسکن استان اصفهان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: گزارش‌های مسکن کمی نگران کننده است، ایجاد شهرک و واحد مسکونی و احداث 145 هزار واحد جدید آمار خوبی است اما گلوگاه همه این مسکن‌ها در اصفهان آب است. وی افزود: شهر اصفهان در طومار شیخ […]

اشتراک گذاری
۰۷ تیر ۱۴۰۲
کد مطلب : 3363

مهدی طغیانی در جلسه شورای مسکن استان اصفهان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: گزارش‌های مسکن کمی نگران کننده است، ایجاد شهرک و واحد مسکونی و احداث 145 هزار واحد جدید آمار خوبی است اما گلوگاه همه این مسکن‌ها در اصفهان آب است.

وی افزود: شهر اصفهان در طومار شیخ بهایی ۳۰ میلیون متر مکعب حقابه برای شرب دارد و اکنون که هنوز ساخت و ساز جدید انجام نشده ۳۵۰ میلیون متر مکعب آب شرب در استان مصرف می‌شود که از آبخوان، حقابه کشاورز و حقابه محیط زیست تأمین می‌شود، منبع جدیدی برای تأمین آب جمعیت جدید اضافه نشده است.

نماینده مردم اصفهان اضافه کرد: فرونشست در شهر اصفهان به عنوان بحرانی‌ترین شهر کشور است‌، ابنیه تاریخی چند صد ساله در حال از بین رفتن است و وزارت نیرو هیچ تعهدی برای تأمین آب مسکن‌های جدید ندارد، تا زمانی که آب نباشد، اضافه کردن مسکن دردی از اصفهان دوا نمی‌کند.

طغیانی خاطرنشان کرد: در بهارستان و فولادشهر بیشتر جمعیت مهاجر است، رشد جمعیت شهر اصفهان کمتر از میانگین کشوری است که نشان می‌دهد با روش‌هایی همچون بازآفرینی شهری، بافت فرسوده و مالیات بر خانه‌های خالی می‌توان نیاز آن را تأمین کرد.

وی خاطرنشان کرد: زاینده‌رود بیش از این توان ندارد و نیازمند تأمین آب برای شرب استان اصفهان هستیم، نباید بار اضافه بر زاینده‌رود ایجاد شود. توقع ما از وزیر این است که برای تامین آب این مساکن جدید کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *