آخرین اخبار
سخنگوی کمیسیون اقتصادی؛

تاخیر دو ساله در اجرای کامل قانون پایانه‌های فروشگاهی

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در ارزیابی خود از اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و الحاق  موادی به قانون فوق گفت: در حال حاضر با تاخیر در استفاده از سامانه مودیان مواجه هستیم لذا این سامانه باید اردیبهشت سال 1400 مورد بهره برداری و کار پوشه‌های تجاری برای اشخاص […]

اشتراک گذاری
۱۱ خرداد ۱۴۰۲
کد مطلب : 3341

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در ارزیابی خود از اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و الحاق  موادی به قانون فوق گفت: در حال حاضر با تاخیر در استفاده از سامانه مودیان مواجه هستیم لذا این سامانه باید اردیبهشت سال 1400 مورد بهره برداری و کار پوشه‌های تجاری برای اشخاص و کسب‌وکارها شکل می‌گرفت.

وی ادامه داد: به دلیل این تاخیر، اتفاقاتی در امور مالیاتی رخ داد و کسانی که به دلیل این تاخیر نتواستند اطلاعات خود را ثبت کنند، مشمول جرائمی شده‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در الحاقیه مذکور تاریخ‌های اجرای قانون و زمان‌ها به‌روز شده است، ادامه داد: همچنین در این بخش در خصوص جرائم و کسانی که پیش تر مشمول این قانون بوده‌اند و اما به این فرآیند ملحق نشده بوده‌اند، تصمیم گیری شده است.

سخنگوی کیمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مواد الحاقی به قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان عملا برای این است که قانون فوق بهتر اجرایی شده و مردم دچار مشکل نشوند.

این نماینده مجلس بیان کرد: متاسفانه همچنان گرفتار تاخیر در اجرای سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی هستیم و البته با زمان بندی در نظر گرفته شده،کسب‌وکارها به این فرآیند ملحق می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به واقع تا پایان سال 1402 همه کسب‌وکارها باید به این بخش ملحق شوند و سازمان مالیاتی هم در تلاش برای این امر است و امیدواریم که بیشتر از این  شاهد تاخیر در اجرای این قانون نباشیم./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *