آخرین اخبار
دولت در وقت‌های اضافه

سامانه مودیان همچنان در انتظار راه‌اندازی!

به گزارش بازار، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر اجرای هر چه سریعتر قانون سامانه مودیان تاکید کرد. طغیانی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سامانه مودیان گفت در آخرین گزارشی که سازمان امور مالیاتی به مجلس داد و درخواست کرد که این سامانه مرحله به مرحله اجرایی شود. یعنی از دی ماه […]

اشتراک گذاری
۲۲ اسفند ۱۴۰۱
کد مطلب : 3262

به گزارش بازار، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر اجرای هر چه سریعتر قانون سامانه مودیان تاکید کرد.

طغیانی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سامانه مودیان گفت در آخرین گزارشی که سازمان امور مالیاتی به مجلس داد و درخواست کرد که این سامانه مرحله به مرحله اجرایی شود. یعنی از دی ماه سال ۱۴۰۱ تا دی ماه ۱۴۰۲ به صورت تدریجی اجرایی شود.

این نماینده مجلس افزود یعنی در ابتدا صنایع بزرگ و بورسی به این سامانه متصل شوند، سپس صنایع متوسط، کوچک‌تر تا برسیم به اصناف و خرده فروشان برسد. درباره نحوه اجرای این کار بحثی نداشتیم، اما درباره تاخیر در اجرای قانون این موضوع محل ایراد جدی است.

طغیانی تاکید کرد سامانه مودیان قرار بود اردیبهشت سال ۱۴۰۰ اجرایی شود، یعنی در سامانه کارپوشه‌ها همه مودیان را داشته باشیم. با این حال هنوز بخش کوچکی کارپوشه برای مودیان ایجاد شده و هنوز برای همه مودیان کارپوشه در سامانه مودیان ایجاد نشده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد اصل تاخیر در اجرای قانون سامانه مودیان محل ایراد است، اما دولت برای اجرای کامل قانون سامانه مودیان مهلت خواسته است. دولت اکنون در وقت اضافه قرار دارد و هر روزی که اجرایی نشدن این قانون می‌گذرد خلاف قانون محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *